Seminar na Mirenskem gradu Verjamem vate

11. in 12. oktobra je za sodelavce Karitas potekal, kot pripravna na Teden karitas, seminar pod naslovom Verjamem vate. Prvi večer je bila okrogla miza na temo aktivnega državljanstva pod naslovom: Posamezniki, družina, skupnost, lokalna skupnost gradimo državo. Okroglo mizo je vodil novinar Radia Ognjišče Alen Salihović, v njej pa so sodelovali: župan MO Nova Gorica Matej Arčon, zagovornik družine Aleš Primc, Urednik in kulturni delavec v zamejstvu Jurij Paljk in sodelavka karitas Jožica Ličen. V soboto je bil študijski dan.

Glavni predavatelj seminarja je bil dr. Stanko Gerjol na temo: Poslanstvo Karitas v letu vere.

Sledila sta dva koreferata: Peter Pučnik: Moja poklicanost v Cerkvi in

Vid Stanovnik: Moja poklicanost v medijih in družbi.

V popoldanskem času so bile delavnice na konkretne teme, ki se dotikajo dela in mreženja v Karitas.